Egyensúlyi állapot. Tudod, amikor nem lengsz ki egyik irányba se túlzottan és emiatt nem is kell kompenzálni sem. Ismerősen dereng csak, vagy esetleg át is élted már?
Életünk minden területén egyensúlyra van szükségünk ahhoz, hogy valóban jól érezzük magunkat. Jó dolog néha az élvezeteknek élni és néha az is jó érzéssel tölt el, ha kötelességeinket tudjuk teljesíteni. De ha csak az egyik dominál, ha csak az egyik éltet, akkor arra egészségünk rámehet.
Hogyan lehet mégis egyensúlyt tartani két ellentétes vágy / erő között állva? Hogyan lehet ezt megtalálni és fenntartani?
Olyan szép, amikor látod, hogy valaki jóga órán szinte magától értetődően, könnyedén hajtja végre a fa tartást (vriksászana). Alap gyakorlat… mégis, ha megpróbálod… először egyáltalán nem tűnik könnyűnek. Akkor meg hogyan lehet, hogy néhányan szinte teljesen egyenesen állnak, mint a cövek, minden kilengés nélkül?
A titok abban rejlik, hogy nem akarnak teljesen mereven szögegyenesen állni.
Utat engednek a kis kilengéseknek.
Így nincs elfojtás, ami magával vonná hirtelen a robbanást és így a túlzott kilengést a túloldalra.
Ez csak az egyik titok persze, van egy másik is, de arról majd később.
Figyeld meg magad. Hol esel túlzásokba? És… kérdezd meg magadtól. Miért ne engedhetnél meg magadnak a kicsi kilengést? Mitől tartasz?
Gondolkozz el ezen picit, és… ha van kedved beszéljünk.
Sokszor az igazán sokat lendít a helyzeten, ha valakinek elmondod és összegzed a saját gondolataid. 😉
Egy coach azért jó partner ebben, mert elfogadóan meghallgat, azok nélkül a bizonyos „jó tanácsok” nélkül. Viszont segít, hogy ne csak sztorizgatás legyen az egész, hanem haladj is, segít célt kitűzni és élhetően megvalósítani azt.